Відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець має право прийняти спадщину або від неї відмовитися. Спадкоємець, який прийняв спадщину, вважається таким, що вступив у неї з моменту її відкриття.

Строк для прийняття спадщини становить шість місяців з дня відкриття спадщини. Якщо спадкоємець не прийняв спадщину в зазначений строк, він вважається таким, що відмовився від неї.

Однак, існує ряд підстав, які дозволяють спадкоємцю прийняти спадщину після закінчення шестимісячного строку. Так, спадкоємець може прийняти спадщину після закінчення шестимісячного строку, якщо він не знав і не міг знати про відкриття спадщини.

Також спадкоємець може прийняти спадщину після закінчення шестимісячного строку, якщо він був недієздатним на час відкриття спадщини, а його опікуном або піклувальником не було прийнято заходів щодо прийняття спадщини.
Ще однією підставою для прийняття спадщини після закінчення шестимісячного строку є наявність спору про право на спадщину. У цьому випадку спадкоємець може прийняти спадщину в будь-який час до закінчення строку позовної давності, встановленого для спорів про спадщину.
Спадкоємець, який прийняв спадщину після закінчення шестимісячного строку, має право на додатковий строк для прийняття спадщини. Цей додатковий строк становить три місяці.

Додатковий строк для прийняття спадщини може бути наданий спадкоємцю судом. Суд може надати додатковий строк для прийняття спадщини, якщо спадкоємець не може прийняти спадщину в шестимісячний строк з поважної причини.

Для отримання додаткового строку для прийняття спадщини спадкоємець повинен звернутися до суду із заявою про надання додаткового строку. У заяві спадкоємець повинен вказати причину, з якої він не може прийняти спадщину в шестимісячний строк. Суд при розгляді заяви буде враховувати всі обставини справи, зокрема, наявність підстав для прийняття спадщини після закінчення шестимісячного строку, поважність причини, з якої спадкоємець не може прийняти спадщину в шестимісячний строк, та інтереси інших спадкоємців.

Якщо суд надасть спадкоємцю додатковий строк для прийняття спадщини, спадкоємець повинен прийняти спадщину в зазначений строк. Якщо спадкоємець не прийме спадщину в додатковий строк, він вважається таким, що відмовився від неї.

Додатковий строк для прийняття спадщини є винятком із загального правила про шестимісячний строк для прийняття спадщини. У разі пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини спадкоємець може прийняти спадщину тільки за рішенням суду.

В кожному випадку необхідно провести ґрунтовну роботу із правовою оцінкою та збором належних доказів, щоб вирішення цього питання на було на Вашу користь. Юридична компанія “БРОВАР ЮСТ” має величезний досвід у вирішенні таких проблем у Броварах та Броварському районі Київської області.

Ціна послуги – договірна.

Телефонуйте (063) 109-39-71 (Viber, Telegram).