Відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України, спадкоємець має право прийняти спадщину або від неї відмовитися. Спадкоємець, який прийняв спадщину, вважається таким, що вступив у неї з моменту її відкриття.
Однак, існує ряд підстав, які дозволяють спадкоємцю прийняти спадщину після закінчення шестимісячного строку. Так, спадкоємець може прийняти спадщину після закінчення шестимісячного строку, якщо він не знав і не міг знати про відкриття спадщини.
Додатковий строк для прийняття спадщини може бути наданий спадкоємцю судом. Суд може надати додатковий строк для прийняття спадщини, якщо спадкоємець не може прийняти спадщину в шестимісячний строк з поважної причини.
Якщо суд надасть спадкоємцю додатковий строк для прийняття спадщини, спадкоємець повинен прийняти спадщину в зазначений строк. Якщо спадкоємець не прийме спадщину в додатковий строк, він вважається таким, що відмовився від неї.
Додатковий строк для прийняття спадщини є винятком із загального правила про шестимісячний строк для прийняття спадщини. У разі пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини спадкоємець може прийняти спадщину тільки за рішенням суду.
В кожному випадку необхідно провести ґрунтовну роботу із правовою оцінкою та збором належних доказів, щоб вирішення цього питання на було на Вашу користь. Юридична компанія “БРОВАР ЮСТ” має величезний досвід у вирішенні таких проблем у Броварах та Броварському районі Київської області.