Перепланування – це зміни вироблені всередині об’єкта нерухомого майна, пов’язані з демонтажем старих та улаштуванням нових перегородок без зміни зовнішніх параметрів.

Перепланування квартири досить поширений процес в м. Бровари та в цілому в Україні. Багатьом власникам своїх квадратних метрів набридле типове планування квартири  і  кожен намагається перепланувати своє житло під себе. Це пов’язано з технологічним розвитком, в результаті чого доводиться модернізувати своє житло. Як відомо « жити добре, а добре жити ще краще ». Людина так влаштована, що завжди прагне до досконалості, полегшення своїх життєвих потреб і досягнення максимум комфорту та краси.

При виникненні бажання зробити перепланування квартири кожен власник, як наслідок, задає собі питання – як узаконити перепланування? І це правильне питання. Купуючи об’єкт нерухомості, власник отримує правовстановлюючий документ – договір купівлі – продажу, дарування та інше, в якому об’єкт повністю ідентифікований із зазначенням чітких параметрів. При перепланування квартири ці параметри змінюються, у зв’язку з чим виникає невідповідність даних правовстановлюючого документа, що підтверджує право власності, з фактичним переплануванням.

Яка перепланування квартири не є самочинним?

Варто відзначити, що узаконювати перепланування квартири потрібно не у всіх випадках, а тільки там, де порушені будівельні норми регульовані законом.

При перепланування квартири дозволено:

  1. Поєднання туалету з ванною кімнатою.
  2. Збільшення санвузла за рахунок підсобних приміщень (коридорів, вбудованих шаф, комор), без втручання в несучі конструкції.
  3. Збільшення площі житлової кімнати за рахунок приєднання коридорів, комор, за умови не втручання в капітальні стіни.
  4. Об’єднання кухні з житловою кімнатою з улаштуванням кухні – ніші, за умови дотримання ДБН.
  5. Влаштування прорізів у не капітальних перегородках.

Всі ці роботи ви можете зробити абсолютно легально, так як це регламентується законом, а саме Інструкцією про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України №127 від 24.05.2001 р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 10.07.2001 р. за № 582/5773 (із змінами та доповненнями), в якій чітко сказано, що не є самовільним будівництвом.

При перепланування квартири заборонено:

  1. Збільшення площі санвузлів за рахунок житлових кімнат.
  2. Поєднання приміщень балконів, лоджій, з урахуванням демонтажу частини капітальної стіни підвіконного блоку.
  3. Перенесення централізованих опалювальних приладів на балкон, лоджію.
  4. Зменшення житлової площі квартири.
  5. Будування прибудов до квартир, розташованих на перших поверхах.
  6. Демонтаж частини перекриття між поверхами, пов’язані з приєднанням технічного поверху, горища.
  7. Об’єднання двох квартир в одну.
  8. Поділ квартири на дві самостійні.

Всі вищевказані заборонені перепланування квартири прирівнюються до реконструкції квартири та підлягають узаконенню.

Етапи узаконення перепланування квартири.

  1. Розробка проектної документації в організації відповідного профілю, та які мають у штаті сертифікованого фахівця.
  2. Укладення договору на проведення технічного нагляду під час проведення перепланування квартири.
  3. Підготовка декларації на початок виконання будівельних робіт. Подача на реєстрацію в ДАБІ (державна архітектурно – будівельна інспекція).
  4. Проведення перепланування квартири, згідно затвердженого проекту.
  5. Виготовлення технічного паспорта БТІ у відповідних підприємствах для відображення фактичного планування квартири.
  6. Підготовка декларації про введення об’єкта в експлуатацію. Подання на реєстрацію в ДАБІ.
  7. Оформлення права власності на переплановану квартиру.

Узаконення перепланування квартири зі зміною зовнішніх параметрів – це більш складний процес, оскільки необхідно узгодити будівництво в місцевих органах архітектури. Погодити містобудівні умови та обмеження забудови. Отримати згоди сусідів та керуючої компанії. Укласти договір та оплатити пайову участь у розвитку інфраструктури міста. Отримати дозвіл у департаменті благоустрою на час ведення будівництва.

Процес узаконення перепланування квартири із зовнішніми змінами несе за собою додаткові витрати, як за часом, так і фінансово.

Вартість оформлення дозвільної документації для узаконення перепланування квартири розраховується індивідуально, оскільки вона залежить від багатьох факторів. Легалізацію такого перепланування краще всього довірити нашим фахівцям, що заощадить ваш час та нерви.