Якщо у вас виникли складності з іпотекою в Броварах чи Броварському районі Київської області, не поспішайте засмучуватися завчасно. Наші досвідчені адвокати зможуть вам допомогти, визнавши недійсним іпотечний договір. Це можна зробити, якщо складений він був з порушенням закону, що напрактиці буває частіше, ніж ви можете собі уявити. У судовій практиці такі справи нерідко зустрічаються. Досить багато вже сформовано судових прецидентів і про тонкощі визнання договору іпотеки недійсчним добре відомо адвокатам юридичної компанії «БРОВАР ЮСТ».

ІПОТЕЧНИЙ ДОГОВІР

За договором іпотеки нерухоме майно передається в заставу банку, визнання недійсним кредитного договору означає, що іпотечний договір також є недійсним.

ЯК МОЖНА ВИЗНАТИ ДОГОВІР ІПОТЕКИ НЕДІЙСНИМ?

Підставами для визнання недійсним іпотечного договору є:

  • Передача в іпотеку майна, яке не може бути предметом іпотеки в тому розумінні в якому його викладено в Законі України «Про іпотеку».
  • Передача в іпотеку об’єкта нерухомості без згоди всіх власників, при чому реєструвати таку згоду має нотаріус.
  • Передача в іпотеку будинку або квартири без згоди органу опіки та піклування, якщо в них проживала дитина до 18 років.
  • Бувають також інші випадки, які необхідно нашому адвокату розглянути у вашому індивідуальному порядку. Тому радимо записатися на консультацію до нашого адвоката з нерухомості та отримати більш змістовну відповідь на вашу проблему.

тел. (063) 109-39-71 (Viber, Telegram)

ІПОТЕКА І ПРОЖИВАННЯ В КВАРТИРІ (БУДИНКУ) НЕПОВНОЛІТНІХ ДІТЕЙ

Батьки неповнолітніх дітей не мають права відмовлятися від їх майнових прав, що зазначено в ст.177 СКУ. Не допускається розділяти житло, в якому проживає дитина до 18 років і давати письмові зобов’язання, в тому числі і іпотечні, які стосуються цього житла. Такі дії тягнуть за собою закономірне визнання договору недійсним. Обмеження прав і інтересів дитини неприпустимо.

Закон україни «про іпотеку»: що він говорить про випадки припинення іпотечного договору

СТАТТЕЮ 17 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ІПОТЕКУ» ВСТАНОВЛЕНО, ЩО ІПОТЕКА МОЖЕ БУТИ ПРИПИНЕНА:

  • У разі припинення основного зобов’язання або закінчення строку дії іпотечного договору;
  • Реалізація предмета іпотеки;
  • Придбання іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки;
  • Визнання договору недійсним з вищезгаданих причин;
  • Знищення будівлі.
  • В інших випадках, передбачених законом.

Інформація про припинення іпотеки підлягає обов’язковій державній реєстрації.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПОЗОВНОЇ ДАВНОСТІ ЗА ДОГОВОРОМ ІПОТЕКИ?

За загальним правилом позовна давність становить три роки. Однак в договорі між позичальником і фінустановою, банком може бути встановлений інший термін, який часто прив’язується до періоду дії карти. При її продовженні продовжується і термін позовної давності. Згода на це прописується в документі.

ЯКІ Є НЮАНСИ РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ ІПОТЕКИ?

Розірвання іпотечного договору згідно з українським законодавством можливе за погодженням сторін (якщо це не забороняють умови угоди), а також за рішенням суду. У той же час припинення дії кредитного договору не означає припинення іпотеки в якості забезпечення зобов’язання, яке виникло до вступу в силу відповідного судового рішення.

ЧИ МОЖНА ВИЗНАТИ ІПОТЕЧНИЙ ДОГОВІР НЕДІЙСНИМ У РАЗІ, ЯКЩО В НЬОМУ ДОПУЩЕНІ ПОМИЛКИ, А НОТАРІУС ЗАСВІДЧИВ ДОКУМЕНТ?

На практиці дійсно можливі випадки, коли нотаріуси допускають свідомі або технічні помилки. Ситуація ускладнюється, якщо нотаріус вже не працює. В такому випадку оспорювання дійсності договору або окремих його пунктів розглядається виключно судом.

ЯКІ ПІДСТАВИ ДЛЯ ВИЗНАННЯ НЕДІЙСНИМ ДОГОВОРУ ІПОТЕКИ?

Іпотечний договір може бути визнаний недійсним, якщо в іпотеку передається майно, яке не може бути предметом іпотеки (наприклад, недобудова), якщо немає згоди всіх власників, органів опіки, коли право на проживання в житловому будинку, квартирі має дитина тощо.

Не зволікайте із вирішенням таких серйозних питань. Доручіть нам цю роботу.

Вартість послуги: ДОГОВІРНА